Чорна металургія — одна з провідних галузей у промисловості України. Наша країна має величезний потенціал ресурсів для металургійної промисловості. Окремі регіони є осередками різних галузей металургії. Портал Всеосвіта пропонує методичний матеріал для проведення уроку на тему “Металургійний комплекс України”, розрахований на учнів 9-го класу. Матеріал містить достовірну інформацію щодо ситуації у металургійному секторі, насичений інфографікою, що сприяє кращому засвоєнню матеріалу.

Чорна металургія займає перше місце по об’єму виробництва серед промислових галузей в Україні. У процентному співвідношенні це близько 25%. Основні металургійні підприємства розташовані у місцях концентрації родовищ вугілля, залізної руди, марганцевої руди і т.д. — у Криворізькому і Полтавському басейнах. Нікопольський басейн має один із найбільших покладів марганцевої руди. Також марганцеву руду добувають у Запорізькій і Дніпропетровській обл..

Також для металургійної промисловості необхідні нерудні матеріали — кокс, глина, вапняки, які також добуваються у нас.

Детальнішу інформацію про розташування басейнів і центрів гірничодобувної промисловості Ви знайдете за посиланням https://vseosvita.ua/library/metalurgijnij-kompleks-ukraini-1474.html, а також можете доповнити даними з інших інтернет-ресурсів та підручників.

Розглядаючи особливості та характеристики металургійних районів України, Ви маєте змогу обговорити з учнями відомі проблеми промисловості, переглянути відеоматеріали, які знайомлять з особливостями виробництва.

Також у методичному матеріалі детально описані способи виплавлення сталі: у мартенівських, електричних печах, конвекторах. Усі способи мають свої недоліки і переваги, економічну доцільність. Проаналізуйте з учнями методи, визначте плюси та мінуси.

В запропонованій програмі уроки Ви знайдете інформацію стосовно видів кольорових металів, розташування видобувних та переробних підприємств. Дайте завдання учням підготувати інформацію про Донецький та Придніпровський райони добування кольорових металів, доступний ресурс, актуальний стан і об’єми виробництва.

Завдяки самостійному пошуку та опрацюванню інформації, учні краще засвоїти матеріал, зможуть виділити основні аспекти та проаналізувати ситуацію у вітчизняній промисловості.

Проведіть цікавий та змістовний урок, використовуючи матеріали із порталу Всеосвіта!

Добавить комментарий

Свежие записи

Архивы