imagesУ 70 — 80-тих роках минулого століття вважалося, що до наркоманії схильна дуже мала група людей з нетрадиційними поглядами на життя, а наркотики проникали в сферу мистецтва та творчості. Дійсно про наркоманів інколи можна було почути з новин на телебаченні і в пресі. Складалося враження, що наркоманія це біда суто західного світу і в СРСР не існує цього зла, а існуюча нечисленна група наркоманів ніяк не проявляла себе, а тим більше не була проблемою для суспільства в цілому. Неосвіченість молоді та незнання яку небезпеку несуть наркотики, робить вразливими практично будь-кого. Застереження «Ніколи не пробуй наркотики, а то помреш» звичайно ж не є дієвим заходом профілактики наркоманії, хоча це краще ніж нічого.

Що ж відбувається насправді? Як людина заходить за межі, ступаючи на шлях смертельної залежності? На жаль це відбувається дуже швидко і найголовніше несподівано. Молоді люди в спілкуванні з друзями, часто діляться своїми проблемами (це відбувається значно частіше, ніж з батьками), вибираючи собі друга або подругу в якості психолога вони розповідають про те, що посварилися з коханим, про двійку в школі, про непорозуміння в родині, про те, що нудно і все набридло. Але зачасту такі психологи нічого іншого як розслабитися і скрасити тугу наркотиками не запропонують. Це найпоширеніший приклад початку прийому наркотиків.

Вивчення проблеми показує, що ніхто не застрахований від того, щоб стати наркоманом. Добрі, здібні, талановиті, порядні хлопці та дівчата починають вживати наркотики і втрачають людську подобу так стрімко, що батьки не встигають і схаменутися. Намагаючись впоратися з труднощами в житті, вони приходять до висновку, що наркотики можуть їм допомогти, не знаючи, що залежність як тінь буде йти за ними все життя.

Комусь вдається кинути наркотики, але кількість людей що перестали приймати психотропні препарати просто мізерна. І без гарної програми реабілітації тут не обійтися. Як правило лікування наркоманії традиційними методами в лікарні, або взагалі не дає жодних результатів, або допомагає просто зняти ломку, але про повну свободу від наркотиків тут і мови бути не може. Тільки повна детоксикація організму та відновлення здібностей, характеру, твердості і цілеспрямованості можуть не тільки переважити тягу до наркотиків. а й звільнити людину від цих кайданів назавжди. Таблетки, гіпноз чи кодування тут не допомагають, наполеглива праця над собою і правильна реабілітація від наркотиків — ось вирішення проблеми наркоманії.

Як же приємно бачити палаючі очі та щасливі обличчя молодих людей, які проходять реабілітацію і прагнуть повернутися до нормального життя. Скільки талантів проявляються в центрах реабілітації. Прагнення до музики, поезії, спорту і багато інших якостей та здібностей проявляються у людей після ефективної програми реабілітації.

Добавить комментарий

Свежие записи

Архивы